fbpx
Scroll Top
Wspieramy młodzież
wykluczoną społecznie

Zapraszamy do zapoznania się z projektem “potrafisz i MOŻESZ się realizować” kierowanym do młodzieży wychowujących się w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, znajdujących się w pieczy zastępcznej oraz pod nadzorem kuratora.

ponieważ MOŻESZ i potrafisz
realizować swoje pasje

Nasz projekt wspiera rozwój pasji oraz umiejętności społecznych młdzieży i młoldych dorosłych zagrożonych wykluczeniem.

Cele Projektu

Fundacja MOŻESZ otwiera rekrutację do projektu: Potrafisz i możesz się realizować!

To wyjątkowy projekt, do udziału w którym zapraszamy młodzież, w tym również z Ukrainy, w wieku 16-20 lat, zamieszkującą Szczecin, gminy Goleniów, Stargard oraz Gryfino. Nasze zadanie kierujemy do młodych osób znajdujących się w pieczy zastępczej, pod opieką kuratora lub przebywającej w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

➡️ Cały cykl zajęć, który przygotowaliśmy, oraz wszystkie działania związane z projektem mają dwa podstawowe cele: pokazać uczestnikom, że są w pełni wartościowi i potrzebni innym ludziom i że każdy ma swoje miejsce, i cel w życiu oraz nauki praktycznych umiejętności. Młodzi beneficjenci tego zadania będą odnajdywać swoje predyspozycje i talenty przy pomocy specjalistów, takich jak coach, pedagog, psycholożka, a także, między innymi – artyści, fotograf, czy krawcowa.

Uczestnicy wytypowani podczas procesu rekrutacji będą przez 7 miesięcy, od kwietnia do października, spotykali się na warsztatach. Do każdego zadania zaprosimy grupę 13 młodych osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Każde spotkanie będzie trwało trzy godziny z przerwą na poczęstunek.

Większość zajęć będzie miała miejsce w siedzibie naszej organizacji przy ulicy Anieli Krzywoń w Szczecinie. Dwa warsztaty odbędą się w Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Szczecinie. Przewidujemy też dwa wyjścia terenowe – kino i filharmonia. Każde warsztaty, których w sumie odbędzie się 31, będą miały bogaty i różnorodny charakter.
Nasi beneficjenci, przez cały czas trwania zadania będą mogli dobrowolnie wybierać zajęcia, w których chcą uczestniczyć. Zakładamy, że każdy zadeklarowany do zadania młody człowiek skorzysta co najmniej z połowy zajęć, czyli będzie obecny, co najmniej na 16 spotkaniach.

Warsztaty w naszej siedzibie, poza wykładami i rozmowami ze specjalistami, będą się odbywały z następującego zakresu:

✔️ malarstwa na płótnie,
✔️ wykonywania i zdobienia przedmiotów
✔️ z ceramiki,
✔️ wizażu,
✔️ mini kursu szycia na maszynie,
✔️ fotografii,
✔️ kurs autoprezentacji z elementami pracy w biurze,
✔️ zarządzania zasobami finansowymi,
✔️ zajęć kulinarnych,
✔️ pracy z drewnem,
✔️ wyrobu biżuterii, elementów dekoracji.

Ważnym elementem warsztatów fotograficznych jest to, że każdy uczestnik biorący w nich udział będzie miał profesjonalną fotografię portretową do wykorzystania w CV oraz mediach społecznościowych. ?

Na zakończenie projektu, każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o uczestnictwie w zajęciach z informacją o zdobytych umiejętnościach.

Rozwój pasji

W ramach projektu zapraszamy do udziału w różnego rodzaju warsztatach rozwijających umiejętności artystyczne, ale także zajęciach z coachem oraz spotkaniach z innymi specjalistami. W projekcie m.in: warsztaty ceramiki, warsztaty fotograficzne, kurs autoprezentacji, warsztaty zarządzania zasobami finansowymi, warsztaty kulinarne i więcej.

Baza wiedzy

Prezentujemy poniżej merytoryczne artykuły, dotyczące zagadnień związanych z wychowaniem w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, procedur, informacji na temat wspierania zdrowia psychicznego osób będących w pieczy zastępczej.

Wsparcie młodzieży wykluczonej społecznie

Ideą projektu jest integracja uczestników oraz aktywizacja społeczna i zawodowa. Chcemy uczyć młodych ludzi, nowych umiejętności, budowania swojej wewnętrznej siły i wiary w swoje możliwości, a także rozwój ich zawodowych kompetencji.

logo Pomorze Zachodnie

Projekt współfinansowany jest ze środków z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

ZGŁOŚ SIĘ
WYPEŁNIJ FORMULARZ, ABY ZGŁOSIĆ SIĘ DO UDZIAŁU W projekcie. JEŚLI MASZ PYTANIA – SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI MAILOWO!
formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/SmaeJatL7wBfdXFXA
kontakt@fundacjamozesz.org
BAZA WIEDZY