fbpx
zespół Fundacji Możesz
Poznaj nas
Jesteśmy zgranym i różnorodnym zespołem, który łączy pasja do pracy z ludźmi. Zanim się poznaliśmy, na przestrzeni lat budowaliśmy zupełnie różne doświadczenia, które teraz stanowią najbardziej solidne filary naszej współpracy. Wspieramy się na wielu polach i zawsze możemy na siebie liczyć – dzieląc się doświadczeniem i radą.
joanna profilowe
Joanna Sawicka-Budziak
Prezeska, fundatorka

Joanna Sawicka-Budziak. Szalona aktywistka, społeczniczka – założycielka Fundacji MOŻESZ. Poznajcie najważniejszą postać naszego zespołu. ❤️

Jestem coachem ACC ICF, trenerką biznesu i umiejętności miękkich, szkoleniowczynią. Z sukcesem prowadzę własną firmę, ale jedną z najważniejszych wartości, jakie cenię jest praca z ludźmi i dla ludzi.

Od 2008 niemal rokrocznie staję na czele Marsz Różowej Wstążki. Prowadzę barwny korowód przez Szczecin, aby edukować i promować profilaktykę raka piersi wśród mieszkańców mojego miasta. W tym roku chcę to zrobić z ramienia mojej Fundacji.

Byłam również pomysłodawczynią programu SuperKobieta w Radio Super FM – przez dwa sezony jego trwania miałam przyjemność przeprowadzić inspirujące wywiady z niesamowitymi, kobiecymi postaciami Szczecina. 💃 Czuję ogromną wdzięczność za możliwość wysłuchania historii każdej z moich gościń. 😊

Z pewnością zastanawiacie się, jak wyglądał proces zakładania Fundacji? Skąd na to pomysł? Mogę Wam przyznać, że była to droga długa i całkiem wyboista. 😌 Zamysł na stworzenie przestrzeni pełnej akceptacji dla różnorodności czekał w mojej głowie kilka lat. Wraz z biegiem zdobywania doświadczeń kształtował się na bieżąco.

Dziś dumnie mogę powiedzieć, że stworzyłam kreatywny zespół o wyjątkowo pojemnych sercach. Naszą misją jest oswajanie niepełnosprawności. Budujemy lepszy świat, wspieramy osoby wykluczone społecznie, edukujemy, aktywizujemy. 💪

Moim pierwszym zdobytym zawodem był technik organizacji reklamy. 💁‍♀️ Nie bez powodu więc moje życie zawodowe krąży także wokół branży marketingowej. W Fundacji MOŻESZ prowadzimy również działalność gospodarczą, której celem jest wspieranie przedsiębiorców i ich biznesów w Internecie. Profesjonalnie i z sercem poprowadzimy fanpage, przeprowadzimy audyt strony internetowej pod kątem dostępności dla osób z niepełnosprawnością, napiszemy tekst czy wykonamy sesję zdjęciową dla marki naszych klientów. ✅

Bądźcie z nami. Jeśli czujecie, że to, co robimy jest wartościowe, a wśród Waszych znajomych są osoby, które mogą być zainteresowane naszym wsparciem lub usługami – opowiadajcie o nas.

paulina profilowe
Paulina Olichwer
Dyrektorka ds. marketingu

Paulina Olichwer – wiceprezeska oraz dyrektorka ds. marketingu w Fundacji MOŻESZ!

Z wykształcenia jestem plastykiem, uzyskałam tytuł artysty już w szkole średniej. Mój rozwój od samego początku drogi zawodowej kręcił się wokół reklamy, projektowania graficznego oraz marketingu. Studiowałam zarządzanie w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu.

W Fundacji MOŻESZ jestem odpowiedzialna za kierowanie zespołem social media. Kreuję oraz egzekwuję strategie dla klientów agencji kreatywnej. Służę zespołowi wsparciem i mentoringiem w sprawach związanych z copywritingiem czy tworzeniem treści na media społecznościowe.

Moje szerokie doświadczenie we współpracy z wieloma szczecińskimi markami o różnym charakterze pozwala na wieloaspektowe spojrzenie na potrzeby klientów indywidualnych oraz firm. Kilkuletnia ścisła współpraca z działem graficznym, projektantami stron internetowych oraz zespołem specjalistów ds. social media zaowocowała szeroką wiedzą dotyczącą tego, jakie emocje można wywołać za pomocą fotografii oraz jakie zdjęcia “sprzedają” najlepiej.

Uwielbiam dzielić się swoim doświadczeniem. Interesuje mnie wiele rzeczy, począwszy od wizażu, fotografii, retuszu oraz marketingu, a zmysł estetyczny to moje drugie imię. Najlepiej czuję się, gdy mogę dzielić się wiedzą i nowinkami ze świata social mediów i designu z innymi. To dlatego jestem odpowiedzialna za organizację i prowadzenie naszych wewnętrznych spotkań i szkoleń, dotyczących działalności agencyjnej.

W ciągu ostatnich 5 lat zrealizowałam kilkaset sesji o różnorodnej tematyce: fotografia portretowa, lifestyle i fashion, fotografia obiektów i wnętrz, hotele, restauracje i gastronomia – fotografia żywności, fotografia rajdowa/samochodowa, fotografia produktowa.

beata profilowe
Beata Piechowiak
Menadżerka Projektów

Beata Piechowiak – nasza menadżerka projektów do zadań specjalnych!

W Fundacji jestem odpowiedzialna za szybką realizację projektów i przepływ informacji.
Jestem komunikatywna, uparta. Jak coś postanowię, to dążę do celu. 💪 Staram się być “łącznikiem” i wsparciem dla reszty zespołu.

Drzemie we mnie artystyczna dusza. Od zawsze projektuję i szyję ubrania, robię biżuterię, aktualnie wyplatam makramy, ale bez reszty pochłonął mnie haft matematyczny czyli ręczne wyszywanie w bristolu. Chciałam się tym wszystkim dzielić i tak powstał mój fanpage Betiart. Moje prace trafiły do wielu miejsc w Polsce i za granicą.

Jak odpoczywam? Miejska działka z najbliższymi czy dalekie podróże z przyjaciółmi. Tam ładuję akumulatory. Nic nie jest dla mnie przeszkodą, mimo tego, że poruszam się na wózku. Z pomocą innych świat jest dla mnie otwarty.

ania profilwe
Anna Sznigir
Copywriter, specialistka ds. projektów

Anna Sznigir – specjalistka ds. projektów oraz copywriterka!

Moimi głównymi zadaniami w Fundacji to wyszukiwanie i selekcja odpowiednich projektów, które chcemy realizować w ramach naszej działalności. Wspieram także zespół, współprowadząc zajęcia dla uczestników naszych wydarzeń oraz pisząc treści na potrzeby social media.

Wielką radość przynosi mi uszczęśliwianie innych. Czasem robię potrzebującym anonimowe niespodzianki. To wszystko umacnia mnie wewnętrznie. Pozawala nabrać dystansu do szarej codzienności i do ludzkiej goryczy. Mam swój świat, który jest moją siłą, mogę się też nią dzielić.

Od najmłodszych lat fascynowała mnie przyroda. Z czasem ta pasja tylko się pogłębiała, dlatego na kierunek studiów wybrałam ochronę środowiska. Uwielbiam spacery w najdziksze, zapomniane miejsca. Tam regeneruję się psychicznie. Na co dzień lubię pomagać.

Mam trochę artystyczną duszę, a w głowie mnóstwo pomysłów. Czasem coś maluję. Napisałam też dwie książki. Myślę, że jeszcze dużo przede mną szalonych działań.

darek profilowe
Dariusz Kowalewski
Przedstawiciel handlowy

Poznajcie Darka – naszego przedstawiciela handlowego, które spotkacie również na recepcji w siedzibie Fundacji!

Emerytowany policjant, nie cierpiący nudy, z poczuciem humoru – optymista. Zawsze liczył się dla mnie kontakt z ludźmi i działania na ich rzecz. Jestem cierpliwy, lubię i umiem słuchać. Dlatego jestem odpowiedzialny za część kontaktu telefonicznego w Fundacji, a także odwiedzam klientów naszej Agencji Kreatywnej i rozmawiam z nimi o ich potrzebach, i o tym, co możemy dla nich zrobić.

Lubię motoryzację, czasem robię drobne naprawy, uwielbiam prowadzić auto.

Gdy sprzyja pogoda biorę wędki i idę nad rzekę, a czasem na szerokich wodach łowię dorsze. Lubię kontakt z przyrodą i zwierzętami. Sam mam kota.

Mogliście mnie spotkać na pierwszym wydarzeniu współorganizowanym przez naszą Fundację Żywa Biblioteka/ Living Library Szczecin, a obecnie w siedzibie Fundacji w Dąbiu.